Connection Information

To perform the requested action, WordPress needs to access your web server. Please enter your FTP credentials to proceed. If you do not remember your credentials, you should contact your web host.

Connection Type

Pikniki Miejskie – Park Świętopełka

W 2014 i 2015 roku zorganizowaliśmy serię pikników miejskich. W ramach pikniku, zapraszaliśmy mieszkańców do spędzania czasu w tym skwerze, by pokazać, że miejsce to jest wyjątkowe i wymaga rewitalizacji. Zapraszaliśmy do leżakowania na trawie i degustowania przekąsek przygotowanych przez kulinarnych partnerów wydarzenia, jak również do przynoszenia własnych zestawów piknikowych. Jednocześnie w trakcie pikników odbywały się wydarzenia kulturalne: plenerowe wystawy, koncerty, przedstawienia teatralne dla dzieci. Dodatkowo imprezy były sygnałem dla mieszkań ców miasta, by zwrócili uwagę na wartość miejsca, które już mamy – zwrócenia uwagi, że jest to świetne miejsce do przesiadywania na trawie, bawienia się z dziećmi, jedzenia na powietrzu, spotkań z przyjaciółmi.

Park Świętopełka to zapomniany przez wszystkich zieleniec w samym centrum Głównego Miasta. Nawet nie posiada oficjalnej nazwy – tak go nazywają ludzie ze względu na pomnik Świętopełka na placu. Ten park jest bardzo urokliwy i przy naprawdę niewielkich wysiłkach można go odżywić. Nasze stowarzyszenie rozpoczęło ten proces zapraszając do współpracy Zarząd Dróg i Zieleni oraz lokalne instytucje. Razem udało się odnowić zieleniec oraz zaprosić mieszkańców i przyjezdnych by aktywnie korzystać z tego miejsca. Pikiniki są okazją do ukazania mieszkańcom jak można współcześnie korzystać z przestrzeni parkowej w mieście.

Projekt ten, realizowany we współpracy z lokalną społecznością i instytucjami (Gdańska Galeria Miejska, Zarząd Dróg i Zieleni) przy znikomym budżecie odniósł znaczący sukces i utwierdził nas w przekonaniu, że nasze działania mogą istotnie przyczynić się do rozwoju lokalnej społeczności.

PARTNERZY

Gdańska Galeria Miejska

Zarząd Dróg i Zieleni

Related Projects