Connection Information

To perform the requested action, WordPress needs to access your web server. Please enter your FTP credentials to proceed. If you do not remember your credentials, you should contact your web host.

Connection Type

Skwer na Wyspie Ołowianka

Projekt „Skwer na Wyspie Ołowianka” obejmuje montaż napisu GDAŃSK wraz z rewitalizacją skweru, czyli kluczowych działań zwiększających atrakcyjność tej małej wyspy leżącej na Motławie. W listopadzie roku 2017 odbyła się inauguracja napisu GDAŃSK projektu Kaji Poberżny i Michała Podgórczyka, zaś we wrześniu 2018 wykonano prace związane z rewitalizacją okolicy w pobliżu napisu. Inicjatywa Miasto była odpowiedzialna za opracowanie koncepcji zagospodarowania terenu wokół napisu oraz koordynację wdrożenia.

W ramach działań wprowadzono nowe nasadzenia, drewniane ławki, stoliki oraz leżaki miejskie zorientowane w frontem do wody. Ustawienie elementów małej architektury stworzyło przestrzeń sprzyjającą integracji społecznej oraz dającą możliwość odpoczynku i wyciszenia od otaczającego wyspę gwaru miasta.

Rewitalizacja tej historycznie istotnej przestrzeni wpisuje się w aktualny trend aktywizacji i udostępniania frontów wodnych mieszkańcom. Jest to przestrzeń publiczna nastawiona na człowieka, która dzięki swojej strategicznej lokalizacji, wzmacnia również pozytywny wizerunek miasta oraz województwa.

PARTNERZY

Fundacja Gdańska

Related Projects