Pikniki miejskie z Instytutem Kultury Miejskiej

„Latem ożywiliśmy przestrzeń nowego sąsiedztwa wokół przyszłej siedziby Instytutu Kultury Miejskiej! W lipcu, sierpniu i wrześniu odbyły się trzy Pikniki Miejskie z IKM. Spotkaliśmy się razem przy jedzeniu, roślinach, książkach oraz warsztatach dla dużych i małych. Łącznie wzięło w nich udział blisko 1800 osób.” – IKM

W 2018 dla Instytutu Kultury Miejskiej zaprojektowaliśmy i zaaranżowaliśmy przestrzeń tak zwanego Kunsztu Wodnego w Gdańsku. Przeprowadzona akcja była eksperymentem sprawdzającym potencjał tej przestrzeni do stania się żywą i angażującą użytkownika przestrzenią publiczną. Dodatkowym celem tego działania było wytworzenie na mapie mentalnej Gdańska nowego miejsca spotkań, które będzie w przyszłości animowane przez Instytut Kultury Miejskiej.

W ramach projektu stworzyliśmy instalację przestrzenną składającą się z dwóch scen do wydarzeń, strefy do zabaw dla dzieci oraz różnorodne meble miejskie swobodnie rozrzucone po otoczeniu. Chcieliśmy stworzyć przestrzeń niezobowiązującego kontaktu między ludźmi, inkluzywną i zachęcającą do spędzania w tej przestrzeni czasu. Udało się!

Projekt powstał na zlecenie Instytutu Kultury Miejskiej w Gdańsku. Dokumentacja zdjęciowa: IKM (fot. Bartosz Bańka)

PARTNERZY

Instytut Kultury Miejskiej w Gdańsku

Related Projects