Connection Information

To perform the requested action, WordPress needs to access your web server. Please enter your FTP credentials to proceed. If you do not remember your credentials, you should contact your web host.

Connection Type

Pikniki miejskie z Instytutem Kultury Miejskiej

„Latem ożywiliśmy przestrzeń nowego sąsiedztwa wokół przyszłej siedziby Instytutu Kultury Miejskiej! W lipcu, sierpniu i wrześniu odbyły się trzy Pikniki Miejskie z IKM. Spotkaliśmy się razem przy jedzeniu, roślinach, książkach oraz warsztatach dla dużych i małych. Łącznie wzięło w nich udział blisko 1800 osób.” – IKM

W 2018 dla Instytutu Kultury Miejskiej zaprojektowaliśmy i zaaranżowaliśmy przestrzeń tak zwanego Kunsztu Wodnego w Gdańsku. Przeprowadzona akcja była eksperymentem sprawdzającym potencjał tej przestrzeni do stania się żywą i angażującą użytkownika przestrzenią publiczną. Dodatkowym celem tego działania było wytworzenie na mapie mentalnej Gdańska nowego miejsca spotkań, które będzie w przyszłości animowane przez Instytut Kultury Miejskiej.

W ramach projektu stworzyliśmy instalację przestrzenną składającą się z dwóch scen do wydarzeń, strefy do zabaw dla dzieci oraz różnorodne meble miejskie swobodnie rozrzucone po otoczeniu. Chcieliśmy stworzyć przestrzeń niezobowiązującego kontaktu między ludźmi, inkluzywną i zachęcającą do spędzania w tej przestrzeni czasu. Udało się!

Projekt powstał na zlecenie Instytutu Kultury Miejskiej w Gdańsku. Dokumentacja zdjęciowa: IKM (fot. Bartosz Bańka)

PARTNERZY

Instytut Kultury Miejskiej w Gdańsku

Related Projects